Reference

Home Reference Případová studie Svítidlo 600mm x 600mm pro kazetové podhledy

Svítidlo 600mm x 600mm pro kazetové podhledy

Popis projektu

Zákaznické řešení návrhu LED zdroje světla pro korpus 600mm x 600mm určený do kazetových podhledů. Výsledné svítidlo je přímou náhradou za zářivkové svítidlo 3x 18W.
Název projektu
Svítidlo 600mm x 600mm pro kazetové podhledy
Rok realizace
2011
Použité technologie
dvoukanálové DPS s možností regulace barevné teploty

Klíčové úspory

1.
Univerzální plošný spoj vedoucí k minimalizaci nákladů díky sériovosti výroby
2.
Návrh umožňující využití levného materiálu FR4 pro výrobu plošných spojů

Řešení

Zadáním této zakázky bylo vyvinout univerzální plošný spoj pro náhradu klasického zářivkového svítidla do kazetových podhledů 600mm x 600mm. Po konzultacích se zadavatelem byl vyvinut plošný spoj o rozměru 225mm x 225mm. Výsledné svítidlo pak obsahuje vždy 4 plošné spoje.
Plošný spoj je navržen jako sérioparalelní dvoukanálový. Každý kanál je osazen 60 LED diodami pouzdra 5060  s nominálním proudem 350mA. Díky tomuto návrhu bylo možné použít materiál FR4, což snížilo celkové náklady na osazený plošný spoj. Toto řešení zároveň přidává možnost zdvojnásobit světelný výkon plošného spoje osazením a zapojením obou kanalů nebo možnost osazení jednotlivých kanálů diodami různých barevných teplot a mixování výsledné teploty světla řídící elektronikou.

Od doby prvního návrhu již prošel plošný spoj několika technickými změnami, což vedlo ke zvýšení technických parametrů a větší univerzálnosti směrem k použitým LED diodám.

Fotogalerie z realizace